Bevezető
Még egyszer köszönöm a megkeresést! Mielőtt alkalmunk nyílik beszélni, hasznosnak tartok megosztani Önnel pár gondolatot arról, hogy milyen témákról esik majd szó az első beszélgetésünk alkalmával, így mindkét félnek könnyebb felkészülni rá.
Korábbi kampányok
A legelső, amit a kampánymenedzserek kérdezni szoktak a leendő ügyfeleiktől, az a korábbi Google Ads hirdetések kérdése. Aki futtatott már Adwords hirdetéseket – mégha nem is volt elégedett az eredménnyel, az rendszerint rendelkezik egy csomó olyan adattal, ami gyakorlott szakértő számára kiolvasható a hirdetési fiókokból és a Google Analytics-ből – már ha ez utóbbi átgondoltan és professzionálisan be volt kötve a weboldalba.
Épp ezért az első beszélgetésünk végén – amennyiben mindketten úgy látjuk, hogy érdemes folytatni a diskurzust – hozzáférést fogok kérni az Ön hirdetési fiókjához és a Google Analytics account-jához; előtte küldeni fogok egy standard titoktartási szerződést, hogy az adatait teljes biztonságban tudhassa.
Elvárt eredmény
Miután pár szóban elmondta nekem az üzleti modelljét, a korábbi hirdetési tapasztalatokat és választ kaptam pár egyszerű technikai kérdésre, akkor az első megbeszélésen még biztosan szóba fog még kerülni az elvárt üzleti eredmény.
Egy jó kampánymenedzser nem hirdet csak úgy a vakvilágba, amolyan “tegyünk egy próbát” alapon, mert az szinte minddig kudarccal végződik. Sokkal célravezetőbb visszafelé gondolkodni és meghatározni az üzleti célt, amit Ön szeretne elérni, például:
“X termékcsoport tekintetében 6 hónap alatt duplázni akarom a forgalmat”
vagy
“Szeretnék idén 30%-ot bővülni”
Kulcsszavak
Ahhoz, hogy az üzleti célokat elérjük, tudnunk kell az ügyfélakvizíció várható költségét, ami sok mindentől függ, de a legjobb kiindulási pont 15-20 olyan kulcsszó, amire szeretné, hogy Önt találják meg a vásárlók. Ha gondolja, ezt esetleg már most összeírhatja számomra.
Miután megkaptam a kulcsszavakat, elvégzek egy előzetes kulcsszókutatást, hogy lássuk, egyáltalán megéri-e Önnek hirdetnie. Ha például az Ön weboldala, vagy webshopja nagyon rossz konverziós számokat produkál, akkor előfordulhat olyan helyzet, hogy alig lehet profitábilisan futtatni a hirdetéseket – ilyenkor azt szoktam javasolni az ügyfeleimnek, hogy a szűkös források felesleges elégetése helyett előbb rakják rendbe a weboldalukat.
Kérdések és válaszok
A negyedik lépésben – még mindig az első beszélgetésünk alkalmával – örömmel válaszolok bármilyen kérdésére és szívesen összekötöm Önt korábbi ügyfeleimmel – amennyiben tájékozódni szeretne a munkámról.
A folytatás
Végül – amennyiben mindketten a folytatás mellett döntünk, megbeszélünk egy személyes találkozót, amikorra elkészítem Önnek a hirdetési fiók auditot és beszámolok a kulcsszókutatás eredményéből fakadó stratégiai meglátásaimról.
Ezen a találkozón közösen végigszámolhatjuk majd, hogy milyen feltételek mentén lehetnek profitábilisak az Ön online kampányai, megbeszéljük, hogy mennyit tud, vagy szeretne hirdetésre költeni és általában is igyekszem tájékoztatni Önt minden olyan lehetőségről, mely az Ön vállalkozásának online marketingen keresztüli érvényesülését segítheti.
Várom, hogy alkalmunk nyíljon beszélgetni, hamarosan keresni fogom Önt.
Szax Réka
Gooogle Ads kampánymenedzser